Новобудови Києва: чого очікувати в 2019 році? — Микола Негрич

Ринок первинного житла за минулий 2018 змінив свої позиції. Помітна тенденція щодо зменшення темпів будівельних робіт. Так, загальна площа зданих у використання будинків зменшилася на 16% в порівнянні з 2017 роком. Експерти вважають, що така ж статистика очікує Київ та інші міста і в нинішньому році. Чому сталися такі зміни і з чим ще може зіткнутися первинний ринок нерухомості, детально про це Микола Негрич депутат та член постійної комісії КГГА.

Чому скорочуються темпи здачі новобудов?

Тенденція скорочення будівництва і здачі первинного житла сформувалася під впливом декількох факторів:

  1. Попит платоспроможних клієнтів не встигає за темпами будівництва. Так, великі компанії на момент здачі об’єкта продають близько 85% квартир, тоді коли менші будівельні фірми лише 50%. Купівля житла для українців — це дуже вагома інвестиція, на яку практично відсутні вигідні іпотеки.
  2. Зросла собівартість будівництва. Державна служба статистики навела такі дані: індекс цін на будівельно — монтажні роботи за 2018 рік склав 21%, тоді як за 2017 рік показник — 16%, а 2016 — всього 10%. Такі витрати для великої кількості забудовників є невиправдані, тому вони не розпочинають нові забудови. Так, по статистиці НБУ кількість виданих дозволів на будівництво за 2018 рік в сім разів менше попереднього року.
  3. Оновлення вимог до будівництва. З вересня 2018 року були утверджені нові норми для будівельних робіт і проектів будівель. Так, обмеження стосується кількості поверхів, зонування, заборону робіт у “зелених зонах”. Ці норми мають поширення на всі види будівельних робіт по всій території країни. Додатково у Києві буде діяти Генеральний план, який регулюватиме питання забудови столиці за допомогою більш жорстких умов.

Усі ці критерії і зміни стали важливими факторами, які будуть мати вагомий вплив на первинну нерухомість в новому році.

Микола Негрич.

Які зміни можливі у 2019 році?

Враховуючи усі тенденції, що сформувалися у минулі роки, у 2019 році передбачаємо:

  • Високий рівень конкуренції між будівельними компаніями. Це напряму відіб’ється на ціноутворенні. За минулі роки мінімальна вартість за кв.м новобудови складала близько 400 — 500 $, середні показники біля 1 тис. дол. В інших населених пунктах схожі тенденції.
  • Зростання вартості жила у гривневому еквіваленті. І хоча це всього до 5%, які залежатимуть від курсу валют та інфляції. Більшої вартості не варто очікувати, адже саме ціни основний інструмент боротьби з конкурентними забудовниками в варіантах економного та комфортного класу.
  • Покращення якості новобудов. Забудовники все частіше обирають довше будівництво дороговартісних будинків, з урахуванням якісних матеріалів, цікавих дизайнерських рішень, які підвищують попит серед потенційних клієнтів. Крім цього враховують інфраструктуру, популярні наземні та підземні паркінги, охорона, розвинена прибудинкова ділянка. Важливими факторами є можливість зекономити на комунальних послугах: автономне опалення, контроль енергопостачання, подача гарячої води і т. п. Такі характеристики, переходять з преміум класу до житла комфорт варіанту. Крім цього помітні тенденції на незвичні раніше дизайнерські та архітектурні доповнення: лаунж зони, вільне планування квартир з можливістю самостійного зонування, великі просторі вікна і використання “розумних” технологій.
  • Зменшення площі квартир. На ринок вийшли маленькі та дуже функціональні смарт квартири, які дають можливість оптимально використати простір і не оплачувати великі комунальні послуги.

В загальному, основним прогнозом на 2019 рік є покращення організованості ринку первинної нерухомості. Головні позиції лишать за забудовниками, що мають досвід і гарну репутацію, розпочинають нові, цікаві проекти. Менші компанії можуть втратити свої позиції, перейти на регіони або скоротити обсяг будівельних робіт.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *