Микола Негрич запропонував створити комплексну програму благоустрою дворів «Комфортний дім»

Депутат Київської міської ради Микола Негрич ініціював у 2019 році розробку комплексної програми благоустрою дворів багатоповерхових будинків. Підґрунтям для розробки проекту є не лише логічний підхід до справи, але й досвід, який був набутий у результаті робіт з благоустрою на окрузі, за який Микола Негрич несе відповідальність. Тут комплексний підхід практикують вже досить давно.

За словами депутата, програма з затвердженою покроковою інструкцією є єдиним способом навести порядок у дворах багатоповерхівок спальних районів міста. Програма буде розрахована на декілька років, зате після її втілення спальні мікрорайони зміняться на краще.

— Значна кількість проблем виникає, коли одні бригади виконують важливі для будинку та двору роботи, а інші приходять — і для досягнення своїх, таких же необхідних для мешканців дому цілей, знищують вже зроблене, — пояснює суть програми Микола Негрич — Наприклад, для ремонту трубопроводу гідромолотом розбивають новий асфальт, який був до того покладений при латанні вибоїн на дорозі. Другий звичний сюжет, який, як показує багаторічна практика, призводить до марного витрачання бюджетних коштів — встановити лавочки, урни та інші необхідні для благоустрою об’єкти, а створення освітлення відкласти на наступний рік. В результаті вандали руйнують ці об’єкти, і їх навіть знайти важко — чи впізнає хтось з жителів хуліганів у темряві? Тому тільки комплексний підхід дає можливість вирішити питання благоустрою дворів.

Що передбачає програма комплексного благоустрою «Комфортний дім»?

Микола Негрич анонсував кілька обов’язкових пунктів, які слід реалізувати в кожному дворі:

  1. Заміна / установка ліхтарів чи лампочок;
  2. Заходи для поліпшення теплоізоляції будівлі (наприклад, заміна вікон і дверей в під’їздах);
  3. Ремонт асфальту на дорогах, доріжках, під’їзних шляхах тощо;
  4. Облаштування сучасних майданчиків для збору сміття;
  5. Встановлення лавок і урн.

— Уже зараз у моєму окрузі практично всі вікна в приміщеннях загального користування в багатоповерхівках, замінені на нові, сучасні, металопластикові — зазначає Микола Негрич — це дає можливість жителям значно менше коштів витрачати на опалення квартир. Ми вже приступили до виконання програми «Комфортний дім» і маємо намір продовжувати роботу в цьому напрямку і наступного року.

Довідка. Київська міськрада у поточному році заклала до бюджету 4,75 млрд грн. витрат на благоустрій багатоповерхових будинків. У рамках запланованих заходів будуть проведені роботи на прибудинкових територіях, ремонти ліфтів, поліпшення стану самих будівель.

У 2019 Микола Негрич став відомим як головний лобіст програми створення освітлення та відеоспостереження на пришкільних спортивних майданчиках.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *