Новий генеральний план та позитивні зміни розвитку столиці — Микола Негрич

Зміни у столиці, особливо в питанні забудови та житлового фонду повинні регулюватися спеціальними законами та нормами. Важливим документом є новий Генеральний план столиці. Які тенденції слід врахувати? Що потрібно здійснити для розвитку Києва як сучасного європейського мегаполісу? В інтерв’ю з журналістами Прямого каналу на ці питання відповідає депутат Київської міської ради Микола Негрич.

Як вирішити питання старих “хрущовок”?

Кожного разу при зустрічі депутата Негрича з жителями Солом’янського району стають питання ремонту житлового фонду, особливо в будинках, побудованих в період М.Хрущова, так званих “хрущовках”.

Основні проблеми старих будинків по всьому Києві схожі: протікання даху, проривання труб водопроводу, холод у квартирах та несправна електрика. Такі будівлі вже відживають своє та чи реально надати людям нові, сучасні домівки взамін?

Депутат Микола Негрич розуміє складність вирішення цієї проблеми, адже в Україні, у порівнянні з іншими країнами СНД, немає відповідної законодавчої бази. Шукати ж шляхів вирішення без неї практично неможливо. Тільки продуманий новий Генеральний план може розпочати позитивні зрушення у цих питаннях.

Новий Генплан для столиці

Нові тенденції в питанні житлового фонду

Відомо, що перед виборами можливе активне зменшення цін на купівлю житла, та Микола Негрич, як член постійної комісії з питань архітектури та містобудування вказує на штучний ажіотаж, і якщо помітні незначні зменшення вартості у валюті, то у гривнях ситуація не змінюється. Збільшення договорів купівлі-продажу загалом характерно для весняного періоду і лиш в малій мірі залежить від виборів президента (приїзд нових кандидатів, оновлення команд і т. п.).

Серед інших тенденцій Микола Негрич вказує на:

  • Пріоритетний вибір квартир в новобудовах. Старий житловий фонд це або історичні будівлі, або ж “хрущовки”. Ці будинки часто не відповідають вимогам до комфортного життя та без відповідних законів зміни не здійснити. Відповідно вони є непривабливі для потенційного покупця, і часто за аварійний стан історичної будівлі навіть передбачені штрафи;
  • Важливу проблему, що супроводжує активні забудови кварталів — відсутність соціальної інфраструктури (шкіл, дитячих садків) та зелених зон. Чи можливо вплинути на будівельні компанії? Микола Негрич вказав на введення нових будівельних норм, які зменшують щільність населення та зазначає, що кожна компанія, яка зводить нове будівництво платить пайову участь, за яку і мають бути побудовані соціальні установи з доповненням державних коштів;
  • Актуальну і болючу тему для столиці — незаконні забудови. Такі роботи часто супроводжуються пікетами та мітингами місцевого населення. Чи зміниться ситуація в майбутньому? Депутат Негрич бачить вирішення в новому Генеральному плані Києва, де чітко будуть вказані місця для будівництва житлового фонду, соціальної та транспортної інфраструктури. З вже початим незаконним будівництвом теж можливо розібратися, якщо воно не порушує стандартів (наприклад, будинок на газопроводі все ж прийдеться знести);
  • Агломерація столиці залишається питанням поки не зовсім дослідженим, тому перед розширенням меж потрібно здійснити всі ефективні зміни всередині міста.

Розвиток продуманого і контрольованого житлового будівництва — це показник економічного піднесення столиці і країни загалом. На новий Генеральний план покладено багато надій, адже без законодавчого підґрунтя провести якісні зміни практично неможливо.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *